За достъп до цялото съдържание на сайта изпратете SMS с текст bsfootball на номер 1092 (2.40 с ДДС)
вход в сайта:
СИЛНА ИГРА И ПЕРФЕКТЕН ТЕРЕН ОТ „ВИХЪР“ /АЙТОС/ СРЕЩУ „РОПОТАМО“ /ПРИМОРСКО/
23:05, 08 Октомври 2016 - BURGASFOOTBALL.COM

Първо, да похвалим „Вихър“ /Айтос/ за грижите, които работниците на ст. „Крум Делчев“ полагат за чудесната настилка на игрището. По-малко са терените в областните групи, които тази есен впечатляват наистина със зелен цвят, поливани са в най-големите жеги, а в момента е истинско удоволствие да се играе да подобни „килими“. За сравнение можете да разгледате фотогалериите на други мачове от „А“ и „Б“ ОФГ, които публикувахме из различни страници във Facebook профила на Бургас Футбол.

Похвали и за силната игра на „Вихър“ /Айтос/, който постигна закономерна и на пръв поглед лесна победа с 4:1 срещу друг традиционен участник в „А“ ОФГ „Ропотамо“ /Приморско/.

Двата отбора се срещнаха в мач от 6 кръг на четвърта дивизия.

Двубоят премина основно под контрола на домакините, които вкараха два бързи гола и после доиграваха мача на средни обороти, позволяващи им да контролират действията на терена, да вкарват още още голове, дори да позоволят и на тях да им вкарат един.

За играч на мача спокойно можем да определим Емрах Ферад, който вкара два гола и асистира за друг. Още в 6-та минута с глава той откри резултата при късо разиграване в пеналта на „Ропотамо“. В 11-та мин. Николай Влаев проби отдясно и подаде към Е.Ферад, който триково мушна топката в мрежата на гостите от Приморско. За 3:0 точен бе Руси Христозов, оползотворявайки асистенция на Емрах Ферад 4 минути преди почивката.

В 64-та минута резервата Станислав Стоянов хвърли в екстаз публиката на стадиона, когато при едно от първите си взаимодействия с топката успя да я изпрати в желаната цел за 4:0.

Утешителното попадение за „Ропотамо“ бе дело на Орхан Османов в 77 минута, който с красив, далечен изстрел изпрати топката във вратата на домакините.

След този мач „Вихър“ остава водач във временното класиране, вече с актив от 15 т., а „Ропотамо“ дели 6-7 място с „Кошарица“, преди неделните двубои в „А“ Областна група.

След седмица тимът от Айтос ще гостува на „Странджа-Агрокорн“ в Средец, а „Ропотамо“ ще бъде домакин на „Кошарица“.

ВИХЪР“ /АЙТОС/ - „РОПОТАМО“ /ПРИМОРСКО/ 4:1 (3:0 пвр.)

"ВИХЪР" /АЙТОС/:

Стартов състав: Благой Благоев, Иван Иванов, Денис Хабил, Николай Влаев, Али Пехливан, Антон Кънев, Димитър Лалев, Любомир Няголов, Йозджан Махмуд, Руси Христозов, Емрах Ферад

Записани резерви:Милен Минчев, Стефан Ганев, Георги Славов, Станислав Стоянов, Йозкан Шабанов, Ангел Пантелеев, Анести Апостолов

Старши треньор: Милен Минчев

РОПОТАМО" /ПРИМОРСКО/:

Стартов състав: Тодор Тодоров, Николай Ненчев, Даниел Манчев, Стоян Димитров, Кръстьо Жеков, Стоян Стоев, Светлин Христов, Орхан Османов, Стоян Буров, Димитър Николов, Рефик Шакир

Записани резерви: Петър Костадинов, Атанас Тонев, Дамян Димитров

Tреньор: Петър Костадинов

>>> РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ - ПРИ КОЛЕГИТЕ В WWW.BULGARIAN-FOOTBALL.COM <<<

ПРЕЗИДЕНТЪТ НА "МАСТЕР" МАРТИН БОШНАКОВ ВКАРА 5 ГОЛА, ИГРА С БЕРБАТОВ
22:17, 20 Юни 2012 - BTV.BG
Звездата на българския футбол Димитър Бербатов се премести да играе минифутбол от Слънчев бряг в Бургас, но този път застана като централен защитник, съобщи BTV. .. още
АС НА „СПАРТА” ПРАЗНУВА ЧРД С КОНДЬО, ЧЕРПИ С АГНЕ
00:48, 31 Май 2012 - BURGASFOOTBALL.COM
Едно от атрактивните имена в селекцията на „Спарта” /Бургас/ и голям фен на английския „Тотнъм” - Димитър Видев – Шпората отбеляза пореден рожден ден. Голаджията .. още
ПРЕКРАТИХА РЕГИОНАЛНОТО „ЕЛ КЛАСИКО” В ПЕТА ДИВИЗИЯ
21:25, 07 Май 2012 - BURGASFOOTBALL.COM
Регионално „Ел класико”, вечната класика на „Б” ОФГ между „Сокол” /Порой/ и „Белите гълъби” /Гълъбец/ не завърши. Мача се игра в събота, но бе .. още